Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 4 – 5 lat

W naszej szkole stopniowo wprowadzamy dzieci w świat muzyki i tańca. Z własnego doświadczenia wiemy, że nauka tańca to najcudowniejsza przygoda w życiu młodego człowieka. Te zajęcia to świetny sposób by rozpocząć przygodę z tańcem.
Proponowane przez nas zajęcia rozwijają zdolności rytmiczno – muzyczne dziecka i są wspaniałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.
Umożliwiamy naukę każdemu dziecku, bez względu na jego predyspozycje. Ważne jest by taniec dawał satysfakcję i sprawiał przyjemność.
Są to zajęcia na których dzieci mogą potańczyć i jednocześnie pobawić się. Dzieci poruszają się w rytm ulubionej muzyki z bajek, nagrań telewizyjnych a także profesjonalnej muzyki tanecznej. Poznają podstawy tańców towarzyskich (samba, cha cha, jive, walc angielski, walc wiedeński), nowoczesnych (hip hop, jazz) i dyskotekowych. Uczą się także podstawowych elementów tańca klasycznego.

 

Podczas zajęć wykorzystujemy innowacyjny system fitness Zumbatomic czyli program taneczny zbudowany z myślą o dzieciach. Oparty jest na przyjaznej muzyce, łatwej i ciekawej choreografii.

 

Jest to dla dzieci zaproszenie do tańca. Staram się je świadomie ukierunkować, wydobywać ich indywidualne zdolności, nie tylko taneczne ale także muzyczne i plastyczne.
Pamiętajmy, ta forma ruchu kształtuje poprawną sylwetkę, wzmaga koordynację wzrokowo – ruchową, wpływa na poczucie rytmu i wrażliwość estetyczną. Taniec uczy manier towarzyskich i poprawnych zachowań!


Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 45 minut